Rolakatalog

"Nie prowokujcie kretyna, by napisał arcydzieło, a nuż mu się uda!" Stanisław Jerzy Lec

Rolaka

   Rolaka - prosta dziewczyna ze wsi, która po obejrzeniu swojej pierwszej dramy koreańskiej pt. "You're beautiful" całkowicie zakochała się w kulturze azjatyckiej. Jednak historię z Azją rozpoczęłam się jeszcze dużo wcześniej, bo aż w podstawówce, kiedy to do naszej szkoły przybyli wolontariusze z Japonii i zamieszkali właśnie w budynku placówki. Od tamtego czasu należałam i nadal należę do tzw.  "Klubu japońskiego". Na zajęciach uczyliśmy się o kraju kwitnących wiśni, robiliśmy sushi, czasami organizowaliśmy większe imprezy. Ale jakoś nie zainteresowałam się jeszcze wtedy Japonią od strony właśnie mang i anime. Obecnie wszystko się zmieniło.

   Od 01.08.2013 roku regularnie udzielam się na bloggerze, a od września 2015 na Wattpadzie. W większości prowadzę blogi z własnymi historiami opartymi na anime Fairy Tail, czyli fanfici, choć powoli staram się to zmieniać.

   Jestem także zagorzałą czytelniczką, która świetnie odnajduje się we wszelkiej maści fantasy, kryminałach i ostatnio horrorach. Jeszcze się nie przekonałam do obyczajówek, a sci-fi nie do końca trawię. Przez wiele lat kochałam czytać, ale w pewnym momencie Azja tak mocno mnie pochłonęła, że zepchnęłam książki na dalszy plan. Od 2016 roku za sprawą Martina powróciłam jeszcze silniejsza i jeszcze bardziej spragniona!

   "Od podziemi do niebios - czyli zbiór szalonych pomysłów" to mój twór, w którym pragnę Wam przedstawić nie tylko moje opowiadania, ale także zestawienia mang, anime, seriali, książek itd., które do tej pory pochwyciłam w swoje szpony. Powstał on 01.08.2016 roku w trzecią rocznicę rozpoczęcia bloggowania. Moja stronka ma na celu przybliżyć Polakom Azję i zachęcić niektórych do spróbowania. Anime to nie tylko Naruto i Death Note, to także świetne historie, o których ludzie często nie pamiętają -nawet ci, którzy są wiernymi fanami japońskiej animacji.

  • TOP 5 - to zestawienia mang, anime, seriali, książek pod różnym kątem. Od najzabawniejszych postaci po najsmutniejsze sceny.
  • Polecam - zazwyczaj będą to minirecenzje książek, light novelek, komiksów itd, które zasługują na coś więcej niż tylko swoje miejsce w Top 5.
  • Paplanko - czasem rzuci się coś na język i trzeba o tym napisać. Będą tutaj najróżniejsze słowa do Was kierowane.
  • Kącik językowy - by zachęcać siebie i innych do nauki języka. W dobie internetu nie trzeba ani pieniędzy, ani wyjątkowo czasu, by uczyć się w sposób efektywny i przyjemny. Dlatego pragnę Wam zaprezentować moje sposoby na łączenie przyjemnego z pożytecznym.
  • Podsumowanie - raz na miesiąc trzeba napisać coś, co podsumuje moją i Waszą pracę. Przecież trzeba pokazać, jak się napracowałam i na ile Wam się spodobały moje polecanki i paplanka.

Zaznaczam, iż jestem tylko człowiekiem, więc na pewno jest wiele tytułów, o które nie zahaczyłam. 

Zapraszam serdecznie! Wysłuchuję każdych propozycji zestawień, jakie chcielibyście zobaczyć :)

KONTAKT:
- na facebooku
- rolaka20b@gmail.com
- tutaj

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© Agata | WS | x x.