Rolakatalog

"Nie prowokujcie kretyna, by napisał arcydzieło, a nuż mu się uda!" Stanisław Jerzy Lec

Kącik językowy #6 - Codzienna praca z angielskim

Istnieje wiele teorii na temat tego, w jaki sposób powinniśmy się zabrać za naukę. I choćby istniało tysiące sposobów, rozwiązań, każde z nich sprowadza się do jednej, bardzo istotnej rzeczy - regularności. Nauka języka nie wyglądać tak jak na studiach, czy w szkole, gdzie mamy raz, dwa razy w tygodniu po godzince. By naprawdę zacząć pracować nad angielskim, trzeba zacząć od dziś, po codziennie, aż do samego końca.


#1 Tłumaczenie zdań z polskiego na angielski
   Codzienna praca z angielskim pozwala na oswojenie się z językiem i odbudowaniem podstaw, które niestety gdzieś się zagubiły podczas nauki w szkole/studiach. Jako osoba, która ma ogromne braki, muszę ćwiczyć pisanie zdań, wykorzystywanie czasów, ale równocześnie nie skupiając się zbytnio na gramatyce, tylko przyswajaniu jej. Wraz ze stronką Lang-8, na której Native Speakerzy pomagają mi poprawić błędy, wyjaśnić zasady rządzące angielskim, bawię się cudownie, bo poznaję nowych ludzi z CAŁEGO ŚWIATA, a także oswajam się z angielskim i przestaję bać się pisać w tym języku, co jest równie istotne!

#2 Oglądanie seriali/filmów/bajek po angielsku
   Ostatnio staram się unikać nawet napisów polskich, co skutkuje tym, że nie do końca rozumiem, co mówią bohaterowie, ale mimo wszystko powoli przyzwyczajam się do angielskiego i staram się zrozumieć ten język. Osłuchuję się tym samym z językiem.

#3 Lekcje na youtube
   Mam swoich kilku ulubionych nauczycieli, którzy uczą angielskiego PO ANGIELSKU i których można zrozumieć w 80%, reszta wynika z kontekstu. Filmików jest do licha i jeszcze więcej, więc każdy może znaleźć coś dla siebie. Ja podam swoją listę innym razem, bo za długi post by wyszedł :)

#4 Czytanie książek
   Jeśli ktoś uwielbia czytać książki, to idealnym sposobem jest zakup książki po angielsku i czytanie jej w tymże języku. Jednak wciąż istnieje pytanie, co tak naprawdę mam wybrać. Kolejny post na ten temat się pojawi wkrótce, ale już dziś mogę powiedzieć, że genialna jest seria Angielski. Kryminał z ćwiczeniami. Dostępny również w trzech innych językach.

#5 Gadanie po angielsku
   Nawet jeśli ktoś umie ten angielski, często trudno jest się przełamać. Sama wiem, że boję się mówić na zajęciach, choć powinnam. Dlatego staram się, ile tylko mogę, gadać po angielsku do siebie, uczyć się myślenia po angielsku. Nie tłumaczenia zdań z polskiego na angielski, ale naturalnego korzystania  z tego języka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© Agata | WS | x x.