Rolakatalog

"Nie prowokujcie kretyna, by napisał arcydzieło, a nuż mu się uda!" Stanisław Jerzy Lec

Top 5 - Dlaczego warto oglądać "Doctora Who"?


"Doktor Who" jest najdłużej emitowanym serialem brytyjskim, który niedawno obchodził swoje 50-lecie. Przez ten czas powstało tak wiele odcinków, przeciwników, Doktorów, przyjaciół, że nie w sposób wspomnieć o wszystkim. Doctor i jego niebieska budka policyjny zdążyły już jest zakorzenić w brytyjskiej kulturze, ale czy tylko rodowity Bryt może oglądać ten serial? Oczywiście, że nie. Każdy, powtarzam KAŻDY może znaleźć w tym serialu coś dla siebie i dzisiaj chciałabym przedstawić 5 powodów, dla których warto zabrać się za serial.
#5 Jak z przerośniętej pieprzniczki zrobić największego przeciwnika Doctora?
Nie od dziś wiadomo, że głównymi przeciwnikami Doctora Who są Cybermeni, Dalekowie czy inne, najróżniejsze stworzenia z kosmosu i jego granic. I właśnie dlatego Doctor Who jest tak wspaniałym serialem. Z najprostszych pomysłów wychodzą genialne postaci, m.in. do tej kategorii należy zaliczyć Płaczące Anioły. Koncept tak banalny i genialny w jednym.

#4 Absurdalność na każdym kroku
Kosmita, który przemierza czas i przestrzeń w statku kosmicznym wyglądającym z zewnątrz na budkę telefoniczną... Czy trzeba dalej pisać? Doctor Who jest o kosmitach, więc jeśli na naszej planecie spotykamy się z zagadką, tajemnicą, to wiedzmy, że za wszystkim stoi jakiś kosmita. Kobieta, z którą spotykamy się odwrotnie do naszego czasu, podróże międzyczasowe, spotkanie Robin Hooda czy herbatka z Agathą Christie i morderczą pszczołą? Oczywiście, że to wszystko można znaleźć w tym serialu.

#3 Czekaj na kolejny sezon
Jeśli zdarzy się, że załóżmy sezon 8 nam się nie spodobał, ale sezon 9 już nas zainteresował, nie ma problemu. Można spokojnie przerzucić dany sezon. Oczywiście, trochę informacji nam umknie, ale zazwyczaj w ostatnich odcinkach rozgrywają się zdarzenia z głównej fabuły, więc nie ma problemu.

#2 Niemożliwy do podrobienia serial
Tego serialu nie da się podrobić. Jest jedyny w swoim rodzaju, co potwierdził już nie raz. Sama fabuła, główne elementy, które tworzą całość, i główny bohater sprawiają, iż gdyby ktoś podjął się podrobienia tego tytułu, nie dałby rady. Doctor Who już wpisał się w umysły Brytyjczyków i nie tylko ich!

#1 Doctor Who
Doctor Who, czyli sama postać, to geniusz w czystej postaci - i nie mam tu tylko na myśli intelektu tego bohatera. Jedni mogą kochać Tenanta, drudzy Smitha, inni kogoś jeszcze, ale nie da się ukryć, że każdy z aktorów nadał tej postaci specyficznego smaczku i pozostawił niezmywalny podpis w historii świata. Charakter, historia, humor, intelekt, specyficzne zachowania... one wszystkie składają się na osobę, jaką jest Doctor Who. Ale kto jest Twoim Doctorem, sam musisz zdecydować!

2 komentarze:

  1. Przypadkiem widziałam kilka losowych odcinków w telewizji i nawet mi ie podobały. Jak jednak zobaczyłam ile tego ostatecznie wyemitowano to trochę się przeraziłam i zrezygnowałam z nadrabiania. Skoro jednak mówisz, że jako coś pominę to nic się nie stanie, to może jeszcze raz dam mu szansę.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Żeby Doctor Who ci się spodobał, to spróbuj od sezonu 5. 5 i 6 to istne GENIUSZE!!! Na pewno zachęcą cię do oglądania tego tytułu :)

      Usuń

© Agata | WS | x x.