Rolakatalog

"Nie prowokujcie kretyna, by napisał arcydzieło, a nuż mu się uda!" Stanisław Jerzy Lec

Top 5 - Niedoceniane piosenki z anime

Atak Tytanów przyniósł nie tylko rewolucję w świecie anime, ale także opening, którego po dziś dzień słychać wszędzie. Co sprawia, że jedne utwory są zapamiętywane na wieki, a drugie odchodzą w zapomnienie? Nie jest to temat na dziś, ale jako że pragnę polecać najróżniejsze rzeczy, dzisiaj przedstawiam Top 5 najbardziej niedocenionych piosenek z anime!
#5 Tegami Bachi - Hikari no Kioku
Temagi Bachi jest anime, które miało ogromny potencjał, ale zmarnowało go studio. Jednak sam ending tego chyba niezbyt znanego anime jest przepiękny. Wielokrotnie słuchałam go przy pisaniu smutnych scen. Lubię utwory, które spokojnie się zaczynają i kończą w mocnych głosach i muzyce.

#4 City Hunter - Get Wild
W latach dziewięćdziesiątych "City Hunter" w Japonii był hiciorem. Dziś jest traktowany jako klasyk; mało oglądalny i znany tylko przez zagorzałych fanów gatunku i przypadkowych widzów. Jednak "Get Wild" to utwór, o którym należy nie zapominać. Znam najprawdopodobniej każdy cover tej piosenki, a jest ich na pewno ponad dziesięć, niektóre nawet na okrągło słucham.

#3 Detective Conan - Mou Kimi Dake Wo Hanashitari Wa Shinai
"Detective Conan" po raz pierwszy został wyemitowany również w latach dziewięćdziesiątych, przez co początkowe odcinki zniechęcają młodszą widownię do obejrzenia czegoś na miarę One Piece'a czy Naruto. Tak, Conan i wszystkie pięćdziesiąt utworów (ponad) są znane wyłącznie fanom i mnie, która stała się fanem. Kryminał to mój gatunek, a piosenki z tego tytułu to zbiór najbardziej różnorodnych gatunkowo piosenek.

#2 Kingdom - Destiny Sky
"Kingdom" to tytuł, który ma wysokie miejsca na MALu. Niby popularny, znany, ale ma nieliczne, choć wierne grono fanów. Jednak co z tego, skoro by posłuchać wszystkich utworów z tego anime musimy szukać po najróżniejszych stronach. Ścieżka dźwiękowa stworzona przez Minako Seki to istny majstersztyk. Szkoda, że tak nieznany. 

#1 Flame of Recca - Zutto Kimi Ni Soba De
Gdyby nie przypadek, nie poznałabym tego przepięknego endingu anime "Flame of Recca", który chwyta za serce za każdym razem, gdy go słucham. Obejrzałam na youtube milion list z rankingami ulubionych openingów/endingów, ale ani razu nie natrafiłam na ten. Jest stary, ale jary. Delikatny, wdzięczny i idealny na zakończenie danego odcinka.

A wy jakie macie propozycje?

2 komentarze:

 1. O rany! Widząc temat, od razy pomyślałam sobie właśnie o Conanie... Ale miło spotkać kolejnego miłośnika naszego młodego detektywa :) Słuchając tej piosenki od razu zdobyłam nową energię na szukanie cosiów związanych z Conanem na stronkę. Dziękuję!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No widzisz :) Ja naprawdę lubię Conana, choć w Polsce jest mało fanów tego tytułu. Większość z nich kumuluje się w Japonii...
   I proszę bardzo :)
   Dzięki za komentarz

   Usuń

© Agata | WS | x x.