Rolakatalog

"Nie prowokujcie kretyna, by napisał arcydzieło, a nuż mu się uda!" Stanisław Jerzy Lec

Top 5 - Mroczna strona youtube


Ludzki umysł zawsze jest spragniony tego, co tajemnicze i niewyjaśnione. Szukamy intrygujących tematów, którym możemy poświęcić czas. I z pomocą przychodzi nam youtube, który serwuje bogaty wachlarz tematów związanych ze zbrodnią, teoriami spiskowymi, legendami itd.
#5 CierpnacaSkora
Kanał słynie głownie z creepepast, ale nie one dzisiaj są przedmiotem wypowiedzi, a tajemnicze zjawiska, niewyjaśnione historie, a CierpnącaSkóra idealnie przedstawia to, co niezrozumiałe dla przeciętnego człowieka. W filmikach autor raczej skupia się na zjawiskach paranormalnych, choć nie tylko.


#4 Strasznie Ciekawe
To co straszne i ciekawe, czyli od teorii spiskowych po zjawiska paranormalne. StrasznieCiekawe nie ogranicza się tylko do jeden puli ciekawostek, stara się rozszerzać horyzonty i zaspokajać potrzeby wszystkich widzów. I uwaga! Lepiej nie oglądać w nocy.

#3 Straszne Historie na faktach
Jak dziewczyna ze słodkim głosem może przerazić? Ano może. StraszneHistorie to kanał, na którym filmiki pojawiają się naprawdę często, ale to wcale nie sprawia, że są publikowane w gorszej jakości. Każdy z tematów jest przedstawiony w sposób rzetelny i konkretny. Nie ma owijania w bawełnę, ale zarazem nie pomija się szczegółów. Filmy wychodzą świetnie, niestety zdarzają się wyjątki...

#2 Maciej Urban Nowak
Po co słuchać o zagranicznych legendach, skoro polskie historie są równie mroczne i arcyciekawe? Maciej Urban jako jeden z niewielu przedstawia opowieści, które naprawdę miały miejsce w Polsce. Od malarzy po tajemnicze zgony, pożary szpitali dla obłąkanych. Oczywiście kanał nie ogranicza się tylko do tej tematyki, co sprawia, że kilkuminutowy film o Slandermanie potrafi przerazić bardziej niż kilkugodzinny horror.
#1 Niediegetyczne
Hannibal Lecter? Kuba Rozpruwacz? A po co szukać tak daleko? To właśnie u nas, w naszym pięknym kraju kryją się mordercy, których sława została przyćmiona przez słynnych zagranicznych przestępców. Jednak Niediegetyczne przypomina nam, że choć istnieją przerażające zjawiska paranormalne, krwiożercze istoty, to i tak najbardziej brutalnym stworzeniem okazuje się człowiek. I kiedy myślimy, że wiemy już wszystko o ludzkim okrucieństwie, ktoś zawsze musi nam przypomnieć jak bardzo się mylimy...

A wy znacie jakieś kanały z youtube, które zasługują na specjalnie miejsce w rakingu, a o nich zapomniałam? Piszcie w komentarzach!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© Agata | WS | x x.