Rolakatalog

"Nie prowokujcie kretyna, by napisał arcydzieło, a nuż mu się uda!" Stanisław Jerzy Lec

Polecam #1 - Justice League "Flashpoint"


Młody Barry Allen wspomina wydarzenie z dzieciństwa, w którym stracił matkę. Wypowiada wtedy znamienne i ważne dla całej fabuły słowa „Gdybym tylko biegł szybciej”. Już w tej chwili można dostrzec pewien paradoks, gdyż właśnie ten człowiek jest Flashem – najszybszym człowiekiem na świecie. Razem z Ligią Sprawiedliwych zwalcza zło i pilnuje porządku. Jednak pewnego dnia budzi się przed ekranem komputera, a ludzie wokół niego nie znają Flasha, matka Barrego żyje, ale świat jest pogrążony w chaosie, który wywołała wojna między Amazonkami a Podmorskim Światem.
Paradoks, zwany „flashpoint”, jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych wydarzeń w uniwersum DC Comic. Bo oto najszybszy człowiek na świecie przez zmianę jednego zdarzenia sprawia, iż cała rzeczywistość biegnie zupełnie innym torem.
Ostatnimi czasy bardzo chętnie oglądam filmy z DC Comic, jednak nie piszę o nich recenzji ze względu na to, że większość filmów animowanych jest dla osób, które mimo wszystko orientują się w tym uniwersów. Jednakże „Flashpoint” okazuje się idealnym tytułem dla fanów i dla laików. Wyjaśnione zostają wszystkie okoliczności, na poznanie poszczególnych postaci mamy dobre kilka minut, a sama fabuła jest niezwykle intrygująca, tajemnicza i zaskakująca.
Film animowany nie tylko porusza ciężkie tematy, ale również pokazuje, jakie konsekwencje niesie zmiana przeszłości. I nie tylko w naszym życiu. Prosta decyzja ku uciesze serca, a doprowadziła do śmierci milionów.
Polecam ten film każdemu, kto chciałby zobaczyć dobrą produkcję od DC Comic. Prawie półtora godzinny seans dostarcza wiele rozrywki, konsekwentnej fabuły, ciekawie rozrysowanych postaci i naprawdę idealnie skonstruowanego scenariusza. Bez dłużyzn i bez śpieszenia się. Najlepiej zekranizowany komiks, który po prostu trzeba zobaczyć!

2 komentarze:

  1. Lubię historie z manipulowaniem czasem/podróżami w czasie, więc się za tym rozglądnę :D

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Polecam serdecznie. Film godny uwagi i jeśli chodzi o paradoks czasowy sprawdza się perfekcyjnie!

      Usuń

© Agata | WS | x x.